Szorowarki do posadzek to rozwiązanie dedykowane firmom sprzątającym, m.in. do sprzątania szkół, przedszkoli i budynków użyteczności publicznej

Szorowarki, czyli szorowanie zautomatyzowane

Czysta podłogo to marzenie każdej perfekcyjnej pani domu. Te nieperfekcyjne również wolą mieć podłogę czystą niż brudną, ale nie są gotowe do jechania na przysłowiowej szmacie za każdym razem, gdy jakaś plama lub smuga oszpeci posadzkę. W takich sytuacjach wolą raczej wznieść oczy ku niebu i spuścić zasłonę milczenia na wszystko co pod nogami. No chyba, że w ich domu stoi sprzęt, który pomaga szybko i skutecznie rozprawić się z nawet najtrudniejszą w utrzymaniu podłogą. Szorowarki do posadzek? Świetny wybór!

Szorowarki nie tylko do szorowania!

Szorowarki sprawdzą się również w domach jednorodzinnych, zaprojektowanych zgodnie z zasadą "open space"Szorowarki szorowarkom nierówne. Mogą być prowadzone ręcznie, typu step-on (prowadzimy je niczym rydwan) lub z wygodnym fotelem dla operatora. Do użytku domowego wybieramy oczywiście te ręczne (a dokładniej – te mniejsze z tych ręcznych) lub szorowarki jednotarczowe. Jednotarczowe szorowarki do posadzek to urządzenia, które mogą posłużyć nam nie tylko do tytułowego szorowania (czyli czyszczenia twardych posadzek), ale również do: czyszczenia zachowawczego, czyli nakładania lub usuwania różnego rodzaju powłok oraz polerowania. Ostateczny wybór urządzenia będzie uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań, czyli m.in. metrażu pomieszczeń, które chcemy za pomocą szorowarki pielęgnować  oraz zakresu prac, które chcemy cyklicznie przeprowadzać.

Obsługa, koszty, parametry

Szorowarki do posadzek nie tylko szorują, ale mogą również rozprowadzać różnego rodzaju preparaty ochronne, czy froterowaćSzorowarki jednotarczowe to urządzenia dedykowane firmom sprzątającym, szkołom, przedszkolom i różnego rodzaju budynkom użyteczności publicznej. Coraz częściej jednak również prywatne domy, zaprojektowane zgodnie z zasadą „otwartej przestrzeni”, mają na tyle dużą powierzchnię twardej posadzki, że szorowarka sprawdza się również tutaj. Z pomocą tych urządzeń możemy przeprowadzać zarówno gruntowne czyszczenie posadzki (wraz z wybranymi zabiegami pielęgnacyjnymi), jak i czyszczenie okresowe, w zależności od potrzeb (i chęci!). Szorowarka jest sprzętem prostym w obsłudze,o bardzo niskiej awaryjności i niskich kosztach eksploatacji. Dzięki mobilnemu uchwytowi można dopasować ją do wzrostu osoby obsługującej maszynę (przecież nie zawsze musi to robić nieperfekcyjna pani domu!), a odpowiednio dobrany silnik gwarantuje równomierną siłę nacisku bez wysiłku z naszej strony. Jeżeli kupujemy szorowarkę do domu – warto zainwestować we froterkę, która doda podłodze połysku i rozprawi się z niechcianymi smugami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *