tajlandia

Tajlandia – odkryj azjatycką krainę uśmiechu

Coraz więcej osób dostrzega zalety planowania wakacji poza sezonem, gdy ruch turystyczny jest zdecydowanie mniejszy, a ceny atrakcyjniejsze. Nic zatem dziwnego, że korzystamy z urlopu w miesiącach jesiennych i zimowych. Gdzie warto się wybrać poza sezonem? Jednym z wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć jest Tajlandia.

Tajlandia turystycznym rajem

Tajlandia to idealny kierunek podróży dla kogoś, kto jest zafascynowany kulturą azjatycką i chciałby zwiedzić tę część świata. Trzeba przyznać, że rozwinięta infrastruktura turystyczna i bogactwo kulturalne Tajlandii przyciąga turystów z całego świata niemalże przez cały rok.

tajlandia

tajlandia

Oczywiście jadąc do Tajlandii po raz pierwszy nie oczekujmy, że uda nam się zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca. Warto jednak wyznaczyć sobie jakieś cele i zobaczyć przynajmniej kilka z nich.

Największe atrakcje turystyczne w Tajlandii

Tajlandia przyciąga wiele osób, gdyż każdy znajdzie tu coś, co go zachwyci. Jedni przyjadą tu, by podziwiać bogactwo historyczne i kulturowe, inni, aby korzystać z uroków krajobrazów, plaży, a także odkrywać nowe smaki kuchni tajlandzkiej. Jeszcze inni przyjadą tu głównie w celach rozrywkowych. W Tajlandii nie brakuje więc atrakcji niemalże dla każdego. Oto niektóre ciekawe miejsca, które warto odwiedzić:

Wielki Pałac Królewski, Bangkok

tajlandia
źródło: https://tajlandiafaq.pl

Bangkok, stolica Tajlandii obfituje w zapierające dech w piersiach budowle, które mają niesamowitą historię. Jedną z nich jest Wielki Pałac Królewski, wzniesiony w 1782 roku. Do połowy XX wieku był siedzibą króla Tajlandii. Na jego terenie znajdują się budynki sakralne oraz mieszkalne. Jednym z nich jest świątynia Wat Phra Kaew, czyli świątynia Szmaragdowego Buddy. To tutaj obejrzymy najpiękniejszą figurkę Buddy wykonaną z zielonego jadeitu, która stanowi skarb narodowy Tajlandii.

Elephant Nature Park, prowincja Chiang Mai

tajlandia
źródło: https://www.naszeszlaki.pl

Elephant Nature Park powstał w latach 90., a jego celem było ratowanie słoni wykorzystywanych do różnych pokazów i atrakcji turystycznych, które żyły w dramatycznych warunkach. Podczas jednodniowej wycieczki do tego miejsca można nakarmić, a także wykąpać słonia. Możliwy jest też dłuższy pobyt, w trakcie którego możemy na dłużej pomóc w azylu. To idealne miejsce dla osób kochających zwierzęta i troszczących się o ich los.

Ko Phi Phi

tajlandia
źródło: https://www.blogglobtrotera.pl

To najchętniej odwiedzana przez turystów tajlandzka wyspa, a właściwie archipelag składający się z kilku małych wysepek. Osoby lubiące klubową zabawę powinny wybrać się na plażę Lo Dalam na Ko Phi Phi Don. Nieopodal znajduje się też Wyspa Małpia, na której – jak sama nazwa wskazuje – można oglądać małpy w swoim naturalnym środowisku.

To tylko trzy spośród wielu miejsc wartych zobaczenia w Tajlandii. Zainteresowanych zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *