Infekcje intymne to przypadłość, która częściej dopada nas latem, np. po wizycie na miejskim basenie

Tantum Rosa i inne specyfiki na dolegliwości intymne

Letnie miesiące to czas, w którym zdecydowanie częściej i intensywniej korzystamy z wolnych dni. Gdy jest gorąco najchętniej wybieramy wypoczynek nad wodą – miejskie baseny, parki wodne, jeziora, rzeki, morze… Obowiązkowy jest również leżing i plażing. Wszystko to oczywiście w bikini, by i skóra mogła poczuć, że są wakacje. Te cudowne chwile mają również swoje ciemne strony – podwyższone ryzyko dolegliwości intymnych. Wszak nie wszystkie zbiorniki wodne mają krystalicznie czystą wodę, nie wspominając już o publicznych toaletach, z których przychodzi nam korzystać. Pomocą w dolegliwościach intymnych jest znana i lubiana przez większość kobiet Tantum Rosa. Jak możemy sobie pomóc?

Tantum Rosa – proszek do sporządzania roztworu. Najbardziej znany i najpopularniejszy produkt w tej kategorii. Zawartość saszetki wystarczy rozpuścić w odpowiedniej ilości wody, a następnie aplikować w okolice intymne, np. poprzez przemywanie, nasiadówki lub za pomocą spryskiwacza. Tantum Rosa może złagodzić objawy i dolegliwości w przypadku m.in. zapalenia sromu, pochwy i szyjki macicy oraz przyspieszyć gojenie miejsc intymnych w okresie połogu.

Tantum Rosa w saszetka to najpopularniejszy preparat w swojej kategorii, stosowany bardzo często przez kobity w okresie połogu

Nowością tej marki jest Tantum Rosa – roztwór dopochwowy. Jednorazowe buteleczki zawierają 140 ml gotowego roztworu, który dzięki odpowiedniej konstrukcji, można bezproblemowo zaaplikować do pochwy. Butelki są oczywiście jednorazowe!

Tantum Rosa w jednorazowych butelkach to nowość - maksymalnie wygodna w stosowaniu

Objawy dolegliwości intymnych, takie jak obrzęki i pieczenie, złagodzą również kąpiele z naparem z ziół. Macerat przygotujemy wsypując do garnka suszone kwiaty rumianku i nagietka (po około 1 filiżance na 3-5 litrów wody), zalewamy całość wodą i odstawiamy na 12 godzin. Przecedzony płyn wlewamy do niewielkiej ilości ciepłej wody w wannie.

Napar z rumianku i nagietka może pomóc zwalczyć objawy zapalenia pochwy i sromu - warto wypróbować ciepłych kąpieli z tymi ziołami

Jeżeli nasza infekcja ma charakter bakteryjny, niezbędna może się okazać wizyta u ginekologa, który przepisze nam np. globulki dopochwowe zawierającym konkretne substancje aktywne.

Globulki dopochwowe przepisane przez lekarza mogą okazać się niezbędne w leczeniu infekcji bakteryjnych lub innych infekcji o charakterze przewlekłym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *