Ubezpieczenie medyczne to doskonałą propozycja dla osób oczekujących wysokich standardów obsługi pacjentów

Ubezpieczenie medyczne? Dobry pomysł!

Bolączką większości Polaków jest kiepski dostęp do lekarzy specjalistów. Konieczność oczekiwania na wizytę u logopedy (z dzieckiem!), czy endokrynologa (ze sobą) przez 12-18 miesięcy jest jak potwarz dla wszystkich dorosłych płacących regularnie składki zdrowotne. Nie ma wyjścia? Oczywiście jest! Wizyty prywatne, za które słono płacimy (zaciskając zęby). Jeszcze jakaś alternatywa? Owszem! Ubezpieczenie medyczne, które pozwoli zdecydowanie zmniejszyć koszty prywatnego leczenia. Jak to działa? 

Polisa jak abonament

Ubezpieczenie medyczne to możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w sposób nie przeciążający naszego budżetu domowegoDecydując się na ubezpieczenie medyczne, decydujemy się na cykliczne (najczęściej raz w roku lub na raty) wykupywanie polisy, w ramach której mamy dostęp do różnego rodzaju usług medycznych. Ubezpieczenie medyczne można dopasować do własnych potrzeb, możemy wybrać dogodny dla nas wariant polisy (tańszy lub droższy) w ramach którego będziemy mogli np. skorzystać z pomocy pediatry i internisty, wybranych specjalistów (np. z 10 lub 25 specjalności), badań laboratoryjnych, opieki pielęgniarskiej, wizyt domowych, prowadzenia ciąży, czy zniżek na opiekę stomatologiczną.

Dla kogo ubezpieczenie medyczne?

Dla każdej osoby dorosłej (można również ubezpieczyć dziecko), która ma dość oczekiwania w dłuuugich kolejkach na wizyty u specjalistów, ale nie chce również nadmiernie obciążać domowego budżetu płaceniem 100-200 zł za każdą prywatną wizytę u lekarza. W ramach ubezpieczenia medycznego można korzystać z wybranych prywatnych placówek opieki medycznej, jednej lub kilku firm. Najczęściej dostępnych jest ich minimum kilka w jednym mieście, co oznacza maksymalne skrócenie okresu oczekiwania na wizytę u wybranego lekarza. Ogromnym plusem tego rodzaju ubezpieczenia jest fakt, że z opieki medycznej możemy bezproblemowo korzystać nie tylko w miejscu zamieszkania, ale również podczas wakacyjnych podróży po Polsce.

Jak i gdzie kupić polisę?

Ubezpieczenie medyczne pozwala na bezproblemowe korzystanie z usług medycznych również poza miejscem zamieszkania, np. podczas wakacjiWarto sprawdzić największych graczy na rynku ubezpieczeń. Ubezpieczyć możemy się indywidualnie (każda prywatna osoba) lub grupowo (to oferty dla pracowników zatrudnionych w mniejszych lub większych zakładach pracy). Aby zawrzeć ubezpieczenie najlepiej spotkać się z agentem ubezpieczeniowym – w biurze agencji lub dowolnym, we wskazanym przez nas miejscu, w odpowiadającym nam czasie. Podczas takiego spotkania będziemy mogli zapytać o wszystkie aspekty ubezpieczenia medycznego, a agent rozwieje nasze ewentualne wątpliwości i wyjaśni niejasności. Wszystkie dokumenty niezbędne do zawarcia umowy ubezpieczeniowej, a także jej warunki ogólne (OWU) i szczegółowe można najczęściej pobrać ze strony ubezpieczyciela, by móc dobrze przygotować się do spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *