https://www.pexels.com

Wakacje po sezonie – gdzie warto jechać?

Chociaż lato i wakacje nieubłaganie dobiegają końca, wielu z nas jest jeszcze przed długo wyczekiwanym urlopem. Niejeden przekonał się, że wakacje po sezonie to dobry sposób na tańszy wyjazd bez tłumów turystów. Gdzie warto jechać na przełomie września i października? Gdzie panują jeszcze wyższe temperatury?

Wakacje po sezonie – egzotyka w tańszej wersji

Sezon, czyli okres od czerwca do mniej więcej połowy września to czas, gdy w krajach atrakcyjnych turystycznie jest najwięcej osób. Co za tym idzie, ceny za noclegi, żywność czy atrakcje są dużo wyższe niż w innych miesiącach w roku. Dlatego osoby, które nie mają dzieci często decydują się na wakacje po sezonie, gdy w na ogół popularnych miejscach jest już zdecydowanie mniej turystów, a ceny różnych usług spadają nieraz o połowę. Dzięki temu mamy szansę na tańszy i spokojny wypoczynek na prawie pustej plaży.wakacje po sezonie Oczywiście nie wszędzie w Europie we wrześniu i październiku dopisuje pogoda. Dlatego na kierunek wyjazdu warto wybrać miejsce nieco bardziej odległe, w którym wciąż panuje upalne lato, a pogoda na pewno dopisze. Jakie to miejsca?

Pomysły na urlop poza sezonem

 

1. GRECJA

wakacje po sezonie

wakacje po sezonie

Chodź znajduje się stosunkowo niedaleko od Polski, Grecja przyciąga turystów także poza sezonem. Szczególnie na greckich wyspach sezon trwa nieco dłużej niż normalnie, a pogoda dopisuje tam także we wrześniu i październiku. Jednocześnie nie brakuje na nich wielu atrakcji, wspaniałych widoków, czystych i przestronnych plaż oraz krystalicznie czystej morskiej wody. Znajdziemy tu wszystko, czego możemy pragnąć na urlopie! Szczególnie warto wybrać się na Wyspy Jońskie, czyli Korfu, Zakynthos, Lefkadę czy Kefalonię. Upały do 30 stopni Celsjusza nawet do końca września spotkamy na wyspach Rodos, Kos i Krecie.

2. ALBANIA

wakacje po sezonie

Do niedawna zupełnie nieznana, dziś coraz popularniejsza wśród Polaków. Idealne miejsce na wakacje po sezonie planowane we wrześniu. W Albanii mamy możliwość wypocząć nad Morzem Jońskim bądź Adriatykiem. To idealne miejsce dla miłośników natury, pięknych widoków i sportów wodnych. We wrześniu temperatura w Albanii dochodzi do około 25 stopni Celsjusza, co umożliwia zarówno kąpiele w morzu i opalanie, jak i kilkugodzinne zwiedzanie.

3. EGIPT

wakacje po sezonie

To znany kierunek wakacji dostępny właściwie przez cały rok ze względu na panujący tam klimat i całoroczne, upalne lato. Ale to właśnie poza sezonem, w okresie od października do grudnia upały są tu nieco mniejsze, przez co o wiele lepiej je znieść. W ciągu dnia temperatura nie przekracza 29 stopni Celsjusza, więc przypomina temperaturę w środku lata panującą w Europie i Polsce. W Egipcie można spędzać czas na różne sposoby, od opalania się, przez zwiedzanie, po nurkowanie w Morzu Czerwonym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *