wiosenne porządki

Wiosenne porządki – jak przez nie przejść?

Zbliża się wiosna, a to oznacza, że w wielu domach planowane są wiosenne porządki. Mycie okien, porządkowanie szaf, a może mały remont? Wiosna to dobry czas, by przeprowadzić tego rodzaju generalne sprzątanie. Ale jak przygotować się do tego, bądź co bądź, dużego przedsięwzięcia? O czym nie zapomnieć w trakcie?

Wiosenne porządki – zacznij od dobrego planu

Wiosenne porządki kojarzą nam się z generalnym sprzątaniem domu i ogrodu. Jego częścią są czynności, których nie wykonuje się przy każdorazowym sprzątaniu. Może to być mycie okien, porządkowanie ubrań w szafach czy też odkurzanie w zakamarkach, do których jest utrudniony dostęp. Nie ulega wątpliwości, iż to czasochłonne i ciężkie zajęcie, którego nie da się przeprowadzić jednego dnia, w ciągu godziny. Aby więc wiosenne porządkowanie domu przebiegło sprawnie, warto stworzyć plan zajęć, które zamierzamy wykonać i przeanalizować, ile czasu oraz jakich środków będziemy potrzebować. Dobry, szczegółowy plan pozwoli nam też nie zapomnieć o wykonaniu żadnej z czynności, co naturalnie mogłoby nam się przytrafić, zwłaszcza gdy pewne rzeczy porządkujemy raz na kilka miesięcy lub rzadziej.

wiosenne porządki

Co mogłoby znaleźć się na takiej liście zadań do wykonania? Może to być wspomniane już mycie okien po zimie, pranie firan i zasłon, odkurzanie i mycie podłóg za meblami, pranie dywanów, pranie tapicerki, porządkowanie garażu, komórki czy piwnicy itp.

Wiosenna zmiana aranżacji wnętrz

Wiele osób wraz z nadchodzącą wiosną ma też chęć na drobne zmiany w aranżacji. Nic dziwnego, gdyż coraz cieplejsze i bardziej słoneczne dni napawają nas nową energią, którą chcemy też wprowadzić do swojego otoczenia. Jak można przeprowadzić mały remont w jeden weekend? Jeżeli mamy niewielki budżet, wystarczająca może okazać się zmiana kilku elementów dekoracyjnych, na przykład zmiana zasłon, poduszek czy tapicerki na sofie.

wiosenne porządki

Warto też wprowadzić do wnętrz świeże kwiaty, które pozwolą poczuć nadchodzącą wiosnę jeszcze bardziej. Jeżeli mamy takie możliwości, możemy pomalować salon lub sypialnię na inny kolor i w ten sposób odświeżyć wnętrze. Z dobrym planem każde wiosenne porządki lub remont nie będą ponad nasze siły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *