wykładzina czy dywan

Wykładzina czy dywan – co wybrać do pokoju dziecka?

Dywany od dawna zdobią wnętrza naszych mieszkań, nadając im przytulności i ciepła. Dobrze dobrany dywan stanowi też świetny element dekoracyjny. Niemniej aranżując wnętrze pokoju dziecięcego, należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę wykończenia, ale przede wszystkim funkcjonalność i bezpieczeństwo tego pomieszczenia. Często do pokojów dziecięcych polecane są kolorowe wykładziny dywanowe. Rodzi się więc dylemat: wykładzina czy dywan?

Wykładzina czy dywan – co będzie praktyczniejsze?

Zastanawiając się nad tym, co lepiej pasuje do pokoju dziecka – wykładzina czy dywan – warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Chodzi między innymi o wiek dziecka, wielkość pokoju oraz o to, czy ma on służyć tylko do snu czy też do zabawy. Dzieci w wielu przedszkolnym i wczesnoszkolnym są bardzo energiczne, co w trakcie zabawy często bywa powodem drobnych urazów. W takim przypadku wykładzina dywanowa sprawdzi się o wiele bardziej niż dywan. Dlaczego? Otóż wykładzina obejmuje całą podłogę w pokoju. Gdy jest ona miękka, świetnie amortyzuje podczas upadku. Tłumi też dźwięki, dzięki czemu tupanie dziecka podczas zabawy nie będzie uciążliwe dla sąsiadów mieszkających piętro niżej.

wykładzina czy dywan

wykładzina czy dywan

Wykładzina dywanowa, w przeciwieństwie do dywanów, nie przesuwa się podczas chodzenia czy biegania, co też chroni naszą pociechę przed wywróceniem się. Ale trzeba też pamiętać o tym, że wykładziny nie zwiniemy i nie wymienimy tak łatwo, jak dywanu. Poza tym wymaga ona regularnego, profesjonalnego czyszczenia, by nie stała się siedliskiem bakterii i roztoczy. A kiedy warto zdecydować się na dywan?

Dywan w pokoju nastolatka

Dywan będzie dobrym rozwiązaniem, gdy remontujemy pokój nastolatka i całkowicie wymieniamy wyposażenie na bardziej dorosłe. Nastolatkom nie grozi tyle urazów co małym dzieciom, nie ma więc obaw przed położeniem dywanu.

wykładzina czy dywan

wykładzina czy dywan

Dywany do pokojów młodzieżowych są nowoczesne, ale i stylowe. Świetnie wkomponują się w minimalistyczne wnętrze. Obecnie bardzo modne są puszyste dywany o grubym, wysokim włosiu, jak i dywany sznurkowe. Nie wymagają one większych zabiegów pielęgnacyjnych, ale świetnie chronią stopy przed zimnem w pomieszczeniu i nadają mu przytulnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *