Wybór lodówki nie jest prosty - współczesny rynek AGD proponuje szeroki wachlarz różnorodnych urządzeń

Zakup lodówki? Na to zwróć uwagę!

Kuchnia jest sercem domu, a sercem kuchni jest… lodówka. To nic, że zimna (a w części z zamrażarką wręcz lodowata) – ważne, że przechowuje naszą żywność w bezpiecznych warunkach. Współczesne domy to często otwarte przestrzenie, w których granice pomiędzy kolejnymi strefami są niezbyt wyraźnie zaznaczone. Oznacza to, że siedząc w salonie – widzimy najczęściej zarówno jadalnię, jak i kuchnię. A skoro widzimy kuchnię – widzimy również front lodówki. Czeka nas zakup lodówki? Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę!

Podstawowe parametry i cechy

Wybierając lodówkę do naszej kuchni najczęściej bierzemy pod lupę cztery podstawowe aspekty tej inwestycji:

  • Jednym z najważniejszych parametrów jest klasa energetyczna lodówki - najlepsze urządzenia to te oznaczone literą AKlasa energetyczna – to od niej będzie zależała w dużej mierze wysokość rachunków za energię elektryczną. Lodówka jest przecież urządzeniem, które pozostaje podłączone do sieci non stop (w przeciwieństwie do większości pozostałych domowych sprzętów i urządzeń). Lodówki w sklepach AGD powinny mieć obowiązkowo naklejone etykiety efektywności energetycznej, dzięki czemu łatwo będziemy mogli się zorientować, do której klasy energetycznej należy dane urządzenie. Etykieta: „A” oznacza lodówkę najbardziej oszczędną, która zużywa mniej niż 55% energii elektrycznej w odniesieniu do normy ustalonej przez Unię Europejską, a każdy dodatkowy „+” (np. A+, A++ lub A+++) to kolejne 10% mniej zużycia.
  • Rodzaj i kierunek otwierania drzwi lodówki – to parametr decydujący o wygodzie korzystania z urządzenia i swobodnym dostępie do zawartości lodówki. Większość lodówek została wyposażona w drzwiczki otwierające się na prawą stronę, dlatego jeśli ustawienie mebli i urządzeń w naszej kuchni wymaga zakupienia lodówki z drzwiami otwierającymi się na lewą stronę – należy koniecznie zweryfikować możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi (udostępniają ją niektórzy producenci, w wybranych modelach). Coraz więcej osób wybiera lodówki dwudrzwiowe, które są zdecydowanie bardziej pojemne i funkcjonalne.
  • Rodzaj i ilość agregatów i termostatów – wciąż najpopularniejszym (i najtańszym) rozwiązaniem są lodówki wyposażone w jeden agregat i jeden termostat, co wiąże się z jednoczesną pracą chłodziarki i zamrażarki z termostatem regulującym temperaturę w całym urządzeniu. Najbardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w dwa agregaty i dwa termostaty, co pozwala na niezależną pracę chłodziarki i zamrażarki, z opcją czasowego wyłączenia zamrażarki.
  • Głośność pracy urządzenia – to istotny parametr, zwłaszcza we współczesnych domach z otwartymi Lodówki LG wyposażono w system Door in Door, który pozwala na zaglądnięcie do środka bez konieczności otwierania drzwiczek - wystarczy w nie zapukaćprzestrzeniami. Najlepiej wybierać urządzenia, które wytwarzają hałas na poziomie ok. 38 decybeli (im ich mniej – tym ciszej!).

Nowoczesne lodówki oferują szereg innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą ich funkcjonalność. Standardem jest już system no frost (czyli lodówki bezszronowe). W coraz większej liczbie lodówek są również zintegrowane kostarki do lodu. Nowością na tym chłodzącym rynku jest natomiast praktyczny system Door in Door, dzięki któremu możemy zajrzeć do lodówki bez otwierania drzwi – wystarczy… zapukać!

Źródło: https://www.lg.com/pl/lg-magazine/nowosci/jak-kupi-lod-wk-na-co-zwr-ci-uwag-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *