Zakynthos to niezwykłe miejsce na urlop - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie

Zakythos, czyli najpiękniejsza grecka wyspa

Zakynthos to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych greckich wysp, co roku licznie odwiedzana przez turystów z całego świata. Na zaledwie 405 km2 znajdziemy wiele kurortów, których głównym atutem jest… lazurowe morze i zachwycające swą urodą piaszczyste plaże. Odpoczną tutaj zarówno miłośnicy nocnego życia, jak i rodziny z dziećmi – wystarczy wybrać ośrodek oferujący interesujące nas warunki. Pobyt na Zakynthos nie może obyć się bez odwiedzenia Zatoki Wraku i siarkowego SPA – to absolutny must have greckiego urlopu w tym miejscu. O czym jeszcze wiedzieć i czy naprawdę warto tam właśnie spędzić wakacje? Przekonajmy się!

Sporo ciekawostek o Zakynthos znajdziemy np. TUTAJ. Wiecie na przykład, że na tej greckiej wyspie turyści mogą na własne oczy zobaczyć majestatyczne żółwie morskie składające jaja na piaszczystych plażach? Słyszeliście o Błękitnych Grotach, które robią kosmiczne wrażenie – zaróno na żywo, jak i na zrobionych w nich zdjęciach? A wiecie, że wrak statku będący lokalną atrakcją znaną na całym chyba świecie ma… niecałe 40 lat? No właśnie! To tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej ciekawostek dotyczących tej greckiej wyspy.

Dość gadania! Czas na Zakynthos na zdjęciach!

Zatoka Wraku (Shipwreck Beach) to nie lada atrakcja turystyczna. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ów wrak jest statkiem współczesnym, który niespełna 40 lat temu pozostawiono w tym miejscu ze względów ekonomicznych. Jednak słona woda i słońce zrobiły swoje i wrak wygląda faktycznie na dużo bardziej leciwy niż jest w rzeczywistości.

Zatoka Wraku to jedna z atrakcji wyspy Zakynthos - licznie odwiedzana i fotografowana przez turystów

Błękitne Groty to wyjątkowa atrakcje – nasze zdjęcia z wakacji będ ywglądały… kosmicznie!

Błętine Groty to kosmiczna atrakcja wyspy Zakynthos, którą zdecydowanie warto odwiedzić

Zakynthos to również urocze, niewielkie budynki i kościółki.

Klimatyczne budynki dodają greckiej wyspie uroku i wyjątkowego charakteru

Ale Zakynthos to przede wszytkim kilometry niezwykle urodziwych i czystych plaż…

Plaże o niezywkłej urodzie to zdecydowany atut greckiej wyspy Zakynthos

Gotowi na urlop w Grecji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *