Odpowiednie krople do oczu pozwolą zadbać o właściwe nawilżenie oka i zminimalizować ból

Zmęczone oczy? Tak, bardzo!

Zmęczone oczy to zmora każdego, kto pracuje przed komputerem i / lub w sztucznym świetle oraz klimatyzowanych pomieszczeniach, a w czasie wolnym od pracy – lubi poserfować w internecie i czytać, czytać, czytać… Teoretycznie na wszystko mamy wpływ i możemy nasze życie poddawać dowolnym modyfikacjom. Ale choćbyśmy nie wiem jak chcieli – nie uda nam się wyeliminować wszystkich czynników, które sprawiają, że nasze oczy czują się zmęczone. Przecież nie rzucimy z dnia na dzień pracy, nie przebranżowimy się z powodu zmęczonego narządu wzroku, ani nie zrezygnujemy z czytania! Jak zatem wybrnąć z tej patowej sytuacji? Ruszamy na ratunek naszym oczom! 

Zmęczone oczy to efekt pracy przed komputerem, w klimatyzowanych pomieszczeniach z silnym, sztucznym oświetleniem. Zadbaj o higienę oczu!Zasady higieny oczu

Dużo się mówi o higienie życia, o tym jak ważny jest zdrowy balans między pracą i odpoczynkiem, zdrowy tryb życia oparty na zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej oraz szeroko rozumiana profilaktyka. Wciąż za mało mówi się o higienie oczu, czyli zasadach, których powinniśmy przestrzegać, by właściwie troszczyć się o kondycję naszych oczu. Oto one:

  • unikanie promieniowania UV. Wszyscy wiedzą, że słońce szkodzi skórze, ale wciąż ignorujemy fakt, że równie mocno może zaszkodzić naszym oczom! W słoneczne dni koniecznie schowajmy nasze oczy za odpowiednimi okularami przeciwsłonecznymi!
  • odpowiednia ilość snu. To w nocy nasze oczy odpoczywają najlepiej i najskuteczniej – nasz sen to ich czas na regenerację. Pamiętajmy zatem o wysypianiu się!
  • czytanie przy wyraźnym świetle. Źle oświetlone miejsce pracy, kiepskie i nieodpowiednie światło przy ulubionym fotelu lub nad kanapą, na których oddajemy się lekturze książek lub gazet – to przyczyna, której skutkiem są… zmęczone oczy. Słabe światło może bardzo negatywnie wpłynąć na kondycję naszego narządu wzroku.

Dobry sposób na zmęczone oczy to krople, np. marki BepanthenZakrop zmęczone oczy!

Jeżeli cierpimy na zespół suchego oka, a nasze oczy często są zaczerwienione i bolą – warto mieć zawsze pod ręka odpowiednie krople. Dobre krople do oczu to te, dzięki którym szybko złagodzimy dyskomfort, skutecznie nawilżając gałkę oczną i redukując jej zaczerwienienie poprzez zwężenie rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *