Sezon na noworoczne postanowienia w pełni, a zatem postanowiłam co następuje: w nadchodzącym roku planuję zrobić coś… dla siebie, poświęcić czas… sobie, zadbać o… siebie. To będzie zdecydowanie mój rok, bez przekładania i odkładania spraw dla mnie ważnych. Zacznę od skontrolowania stanu swojego zdrowia i rozwiązania pewnego piekącego problemu intymnej natury. Do rzeczy zatem!
Kontrola ogólna
Umówię się na wizytę do lekarza rodzinnego i zrobię kontrolne badania krwi i moczu. Przypomnę o swoim istnieniu mojemu ginekologowi, zrobię zaległą cytologię i usg piersi. Idąc za ginekologicznym ciosem – rozwiążę intymny problem, z którym borykam się od pewnego czasu, a którym oczywiście nie miałam czasu się zająć…
Okolice intymne pod kontrolą
Od około roku mam nawracające problemy z infekcjami miejsc intymnych, uczuciem dyskomfortu oraz bólem, pieczeniem i uczuciem suchości. Przyjaciółka poleciła mi żel do higieny intymnej Vagisil (dostępne dyskretnie, bo online:
http://www.my-vagisil.pl/10-0-Vagisil-Hydro-Gel.html
) – sprawdzony wyrób medyczny skutecznie radzący sobie z objawami takimi jak moje, których bezpośrednią przyczyną jest niedobór śluzu w pochwie. Dobrze poradziła – polecam! Ponadto wspólnie zebrałyśmy kilka informacji o tym jak powinna wyglądać prawidłowa higiena miejsc intymnych…
Intymna „short lista”
Dbaj o okolice intymne, zapobiegaj ich podrażnieniom i infekcjom stosując się do kilku zasad:
1. Podmywanie 1-2 razy dziennie, najlepiej pod prysznicem (rzadziej w wannie).
2. Używanie wyłącznie kosmetyków do higieny intymnej (mają odpowiednie PH, które nie narusza środowiska pochwy).
3. Odpowiednie akcesoria do higieny – lepiej zrezygnować z gąbek i myjek (to potencjalne siedliska bakterii), a wybierając wkładki, podpaski i tampony decydować się raczej na te bez sztucznych barwników i substancji zapachowych, które mogą podrażniać skórę.
4. Postaw na bieliznę z naturalnych tkanin, unikaj przegrzewania okolic intymnych (w wysokich temperaturach namnażają się bakterie) oraz ich wychłodzenia (wówczas grozi nam zapalenie pochwy i pęcherza moczowego).
5. Profilaktycznie można pić sok z żurawiny (lub przyjmować odpowiedni suplement) chroniąc układ moczowy przed infekcjami.
Wszystkiego intymnego w Nowym Roku!
Powiązane wpisy