Świeczki można kupić w wielu rozmiarach, kolorach, kształtach i zapachach. Można je też sobie zrobić!

Chcesz mieć świeczkę? To ją sobie zrób!

Moda na DIY rozkręca się coraz bardziej i okazuje się, że coraz więcej rzeczy można zrobić samemu. I to nie posiadając jakiś szczególnych zdolności lub wyjątkowych urządzeń. Świeczkę? Pewnie! Przepisów na zrobienie domowej świeczki jest mnóstwo, a jeszcze więcej – na jej ozdobienie. Jak się za to zabrać? 

Własna świeczka w 8 krokach

  1. Do zrobienia podstawowej wersji świeczki potrzebne nam będą: parafina, knot oraz foremka. Świeczkę możemy dowolnie wybarwić i nadać jej wybrany zapachWosk ze starych świeczek lub parafinę 9 (do kupienia w aptece) rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Najlepiej powoli i cały czas mieszając.
  2. Wybieramy odpowiednią foremkę. Możemy zaszaleć z kształtami i sięgnąć po różnego rodzaju miseczki, słoiki, szklanki i kieliszki, skorzystać z form do pieczenia ciasta lub kupić specjalne formy do wyrabiania świeczek.
  3. Przygotowujemy knot – im grubszy będzie, tym dłużej będzie się palił. Nowy knot najlepiej zanurzyć wceśniej w ciekłym wosku, następnie pozwolić mu zaschnąć i dopiero potem włożyć do foremki.
  4. Wybieramy kolor i zapach. Barwniki i aromaty, które sprawdzą się w domowej produkcji świeczek, kupimy w większości dużych sklepów spożywczych. Możemy również poeksperymentować z tym co mamy w domu – w roli aromatów świetnie sprawdzą się np. przyprawy, czy ulubione perfumy… Wybrane barwniki i aromaty łączymy z ciekłym woskiem.
  5. Do foremki wsadzamy knot i wlewamy wosk. Jeżeli chcemy zanurzyć coś w wosku (np. ziarenka kawy, muszelki, kamyczki) – to należy to umieścić w foremce, a następnie wosk zalewać warstwami (czekając każdorazowo aż kolejne warstwy zastygną).
  6. Odkładamy świecę do całkowitego wyschnięcia, który to proces można przyspieszyć umieszczając formę z woskiem w lodówce.
  7. Aby wyciągnąć świecę z formy wystarczy najczęściej mocniej stuknąć w dno foremki. Jeśli jednak świeca nie chce wyjść – można skierować strumień ciepłego powietrza z suszarki na formę.
  8. Gotowe! 🙂

Świeczka o zapachu sprzętu elektronicznego?

Świeczka o zapachu nowego Macbooka?  Tak, to nie żart!DIY Was nie kręci? W obecnych czasach niemal wszystko można kupić… Najlepszym dowodem na to niech będzie świeczka o zapachu… nowego Macbooka! To nie żart! Świeczkę  o tym zapachu wyprodukowała firma Twelve South. Produkt okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, bo wszystkie świeczki New Mac Soy Candle sprzedały się w ciągu dwóch godzin od premiery. Zapach nowego sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem zawiera w sobie nutę brzoskwini, lawendy, bazylii, mandarynki i szałwii, utrzymuje się ponoć dłużej niż zapach prawdziwego nowego sprzętu – można się nim delektować przez ponad 50 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *