Włosy przetłuszczające się? Stop!

Tłusty problem z głowy

Z włosami to jest tak, że lepiej je mieć niż ich nie mieć i lepiej by było ich więcej niż mniej. Gdzie? Na głowie oczywiście, bo inne partie ciała rządzą się swoimi prawami. Zgodnie z zasadą, że apetyt rośnie w miarę jedzenia – jeżeli jesteśmy już posiadaczkami lub posiadaczami bujnej czupryny to marzy nam się dodatkowo, aby włosy wyglądały zawsze jak spod fryzjerskiej ręki, układały się na komendę, nie poddawały się kaprysom pogody i lśniły blaskiem godnym czerwonego dywanu. Tymczasem zdarza się, że włosy owszem lśnią, ale blaskiem odbitym… przetłuszczając się wbrew naszej woli!

Jeżeli mamy w głowie mnóstwo pomysłów to zdecydowanie nie potrzebujemy na głowie problemów. Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu w pielęgnacji naszych włosów są odpowiednio dobrane kosmetyki. Tutaj nie ma miejsca na przypadek i wymówki w stylu: „wzięłam pierwszy lepszy szampon, odżywkę, cokolwiek…”. Jeżeli nasze włosy pozbawione są objętości, sklejają się i błyszczą to z całą pewnością mamy do czynienia z włosami przetłuszczającymi się. Tłuste włosy zawdzięczamy najczęściej nadczynności gruczołów łojowych, które produkują sebum. Sebum odpowiada za gładką i miękką skórę, ale jego nadmiar skutkuje włosami tłustymi na całej długości lub tłustymi przy samych cebulkach i suchymi na końcach. Żadna z tych dwóch opcji nie wygląda niestety dobrze, a okiełznanie tego typu włosów i utrzymanie ich w dobrej kondycji w ciągu dnia bywa trudne. Na naszej łazienkowej półce powinien stać przede wszystkim dobry szampon do włosów przetłuszczających się – to absolutna podstawa w codziennej pielęgnacji. Szampon wklepujemy w skórę głowy (delikatnie, by nie wybić sobie z głowy dobrych pomysłów) i rozprowadzamy tylko na tej części włosów, która się przetłuszcza. Warto przekonać się do chłodnej wody – mycie włosów w letniej, a spłukiwanie zimną daje naprawdę najlepsze efekty.

Czas się przyznać: tak, mam przetłuszczające się włosy… Przetestowałam wiele produktów szukając tego, który zapewni moich włosom blask i świeżość, zagwarantuje, że nie będą się przetłuszczały, ale również nie staną się nadmiernie suche. Od pewnego czasu używam szamponu do włosów przetłuszczających się marki Nivea. Głowa pachnie mi cytryną, a ja mam problem z głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *