Nawilżanie skóry to podstawa jej pielęgnacji, nawilżajmy więc!

Skóra pod kontrolą

 

Nasza skóra jest naszą najbardziej zewnętrzną barierę ochronną i niewątpliwą ozdobę. Różnić może nas jej  kolor oraz cechy szczególne, ale jedno powinno być takie samo: odpowiedni poziom nawilżenia skóry na każdym jej poziomie. Warto zatem od najmłodszych lat dbać o kondycję skóry, ograniczać szkodliwe czynniki i używać odpowiednich kosmetyków. Jeżeli nasza skóra wymaga specjalnej troski i uwagi ze względu na jakieś choroby (np. atopowe zapalenie skóry) – najlepiej systematycznie monitorować jej stan u dobrego dermatologa.  

Po pierwsze: chronić!

Skóra dłoni jest mocno eksponowana na warunki atmosferyczne i nie tylkoOczywiście nie da się wyeliminować wszystkich czynników, które pośrednio lub bezpośrednio wypływają negatywnie na kondycję naszej skóry. Możemy jednak zrobić wszystko, aby ów wpływ zminimalizować. Korzystając z uroków letnich i słonecznych dni zawsze używajmy kremu z filtrem (najlepiej jak najwyższym), który ochroni naszą skórę przed szkodliwym dla niej promieniowaniem UV. Pamiętajmy by po kąpieli w słonych wodach dokładnie umyć się umyć i nałożyć na skórę balsam o właściwościach silnie regenerujących i nawilżających. Zimą smarujmy twarz i ręce tłustymi kremami, które ochronią skórę przed mrozem i zimnym wiatrem.

Po drugie: nie szkodzić!

Odpowiednie kosmetyki pomogą nam zadbać o kondycję skóry: twarzy, ciała i dłoniMając na uwadze fakt, że nie możemy zaradzić wszystkim negatywnym czynnikom (choćby zanieczyszczonemu powietrzu, czy klimatyzacji w biurze) – postarajmy się zrobić wszystko, by dodatkowo nie obniżać kondycji naszej skóry. To co zdecydowanie leży w zakresie naszych kompetencji to zbilansowana dieta i zdrowy tryb życia. Unikajmy nadmiernie przetworzonej żywności i produktów typu fast – food.  Postawmy również na kosmetyki, które wspomogą nas w walce o zdrowy wygląd naszej skóry. Wybierając krem do twarzy postawmy na produkt, który pasuje do rodzaju naszej cery. Korzystajmy regularnie z balsamów, olejków oraz peelingów do ciała. Sucha skóra dłoni będzie wymagała dodatkowego kremu (warto jego niewielką tubkę zawsze mieć w torebce i używać każdorazowo po umyciu rąk), który zabezpieczy tę mocno eksponowaną w każdych warunkach część naszego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *