W stylu glamour

Styl glamour to sposób urządzania wnętrz (tzw. „na bogato”), ale również sposób na stylizację. Jeżeli ktoś nie lubi nowoczesnego minimalizmu i chłodnej formy stylu skandynawskiego to glamour jest na… drugiej stronie tęczy.

Glamour w domu

Styl glamour łatwo rozpoznać we wnętrzach pełnych przepychuWnętrza urządzone w stylu glamour to przestrzenie z raczej ciemnymi ścianami pomalowanymi (dominują nasycone kolory: róż, fiolet, burgund, turkus) lub wytapetowanymi (aksamitne, wzorzyste tapety w ciemnych kolorach). Dla tego stylu najbardziej charakterystyczne są meble barokowe: ciężkie, duże i wygodne. Efekt glamour pojawia się w momencie, w którym do wnętrza wprowadzamy dodatki… kryształowy żyrandol, srebrna patera i posrebrzane ramki na zdjęcia, wielkie lustro w ozdobnej ramie, kryształowy wazon… Dzięki tym ozdobom zaczyna się to co jest kwintesencją stylu glamour – gra świateł odbijanych przez różne powierzchnie, sprawiająca, że wszystko się mieni, świeci i błyszczy, jakby było sypnięte… brokatem!

Glamour na sobie

Sylwester i karnawał to dobra okazja by ozdobić się w stylu glamour, inspirujcie się!Styl glamour na co dzień w pełnym swym wydaniu raczej by nie przeszedł, a dokładniej – nikt nie przeszedł by obojętnie obok nas wystrojonych w tym stylu. Jeżeli jednak lubimy błyszczeć, możemy do codziennych stylizacji szmuglować nieco blasku i brokatu – zaczynając od twarzy, a na rajstopach kończąc. Ważne by zachować umiar i wybierać jedną połyskującą rzecz (może to być np. sweterek ze srebrną nitką lub wspomniane już rajstopy z brokatowym motywem), zestawiając ją ze stonowaną i najlepiej klasyczną resztą.

Nie ma co robić smutnej minki – za pasem Sylwester i karnawał! To czas, w którym nie ma miejsca zjawisko zwane „zbyt dużo brokatu”, a styl glamour przeżywa wówczas swój najlepszy czas i jest jak najbardziej na miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *