Mleko na zdrowy początek dnia i życia

Wypij mleko!

„Wypij mleko” to hasło naszego dzieciństwa – było jak mantra powtarzane przez nasze mamy i babcie, regularnie i tonem nie znoszącym sprzeciwu. Wyssaliśmy i wypiliśmy tę mantrę razem z owym mlekiem (matczynym i następnym) i teraz sami raczymy nią nasze dzieci. Oczywiście regularnie i tonem nie znoszącym sprzeciwu!   

Mleczna droga

Karmienie piersią to piękna przygoda i ogromna odpowiedzialnośćKarmienie piersią to najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie dla naszego dziecka, przede wszystkim w pierwszym półroczu jego życia. Jeżeli jednak z jakiś powodów nie chcemy albo nie możemy karmić piersią lub po osiągnięciu przez naszego niemowlaka odpowiedniego wieku zaczynamy odstawiać go od piersi – wybieramy produkt, który zastąpi maluchowi nasz pokarm i poprowadzi go mleczną drogą ku zdrowiu. Wybierając mleko dla dziecka warto skonsultować jego rodzaj z pediatrą, zaufać własnemu doświadczeniu i intuicji.

Białe i dobre

Mleko to pierwszy pokarm każdego ssaka, który w pełni zaspokaja jego żywieniowe potrzeby. Mleko zawiera niezbędne dla zdrowia składniki: białko (podstawowy element budulcowy organizmu), lipidy i nienasycone kwasy tłuszczowe, wapń oraz witaminy i minerały (m.in.: witaminy A i B, magnez, fosfor i potas). Ważne jest, aby dziecku podawać wyłącznie mleko dedykowane jego grupie wiekowej – wówczas mamy gwarancję, że produkt nie zaszkodzi i nie obciąży nadmiernie organizmu malucha. Mleko krowie podajemy dzieciom po ukończeniu przez nie trzeciego roku życia!

Sposób podania

nestle junior

Większość rodziców przyznaje się (po cichu) do wyznawania zasady: nieważne w czym – ważne żeby wypiło- i nie sposób się z tym twierdzeniem nie zgodzić. Oczywiście starszym niemowlakom i małym dzieciom lepiej podawać mleko w kubkach (choćby niekapkach) i stopniowo oduczać ich picia z butelki ze smoczkiem, ale nadrzędnym priorytetem będzie dla nas zawsze owo „wypicie mleka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *