Wręczanie prezentów to przyjemność

Kupujemy prezenty pod choinkę

Święta coraz bliżej, a my jesteśmy w przysłowiowym proszku. I wcale nie chodzi o barszcz! Barszcz zdążymy zrobić jak należy – bez półśrodków, tradycyjnie, zgodnie z przepisem, który jest w naszej rodzinie od pokoleń. Na odkurzenie choinki i ozdób też jest jeszcze czas. Ale co prezentami? Trzeba zacząć o nich intensywnie myśleć!

Małe dzieci – mały kłopot

Dziecko z pewnością zdradzi nam o czym marzy – w trakcie zabawy, wizyty w sklepie, czy oglądania bloków reklamowych. Jeżeli kupujemy prezent dla nie swojego dziecka – zapytajmy jego rodziców, które z marzeń ich pociechy możemy pomóc zrealizować.
Musimy kupić prezent w ciemno? Zdecydujmy się na któryś z pewniaków: klocki (tych nigdy nie za wiele), ekologiczne zabawki drewniane lub artykuły do zabaw plastycznych i kreatywnych.

Duże dzieci – wcale nie taki duży kłopot

Duże dziecko i nastolatka potraktujmy jak partnera i po prostu z nim porozmawiajmy uważnie słuchając – prawdopodobnie szczegółowo opisze nam wymarzony prezent. Nie mamy możliwości skonsultowania prezentu z jego potencjalnym odbiorcą? Postawmy na designerską torbę (np. od polskich projektantów), markowe perfumy, bilety na koncert lub karnet do kina… Jeżeli jednak mielibyśmy nie trafić z prezentem postawmy na bon prezentowy lub pieniądze – dla młodzieży to prezent podwójny, bo oprócz „kasy” dostają również możliwość zrobienia samodzielnych zakupów.
Dla miłości naszego życia

Zejdźmy z utartych prezentowych ścieżek i w tym roku zaskoczmy partnera oryginalnym podarunkiem: zdobądźmy autograf ulubionego sportowca lub gadżety pamiętające początki ulubionej drużyny. Mężczyźnie z poczuciem humoru kupmy ciepłą bluzę z zabawnym napisem (może zaprojektowaną przez nas?), a poważnemu biznesmenowi ekskluzywny notatnik. Możemy również spełnić marzenie ukochanego obdarowując go voucherem na przejazd ferrari, lot balonem, skok ze spadochronu… Ukochana kobieta ucieszy się z modnego dodatku: szala, apaszki, paska lub torebki . A może spersonalizowana bransoletka, oryginalny portfel lub kuferek na biżuterię? Voucher na pobyt w SPA będzie idealny dla zabieganej bizneswoman.

Rodzice i dziadkowie ucieszą się z… czasu

Rodzicom podarujmy fotoksiążkę lub zestaw kubków ze zdjęciami członków rodziny. Seniorzy zachwycą się drzewem genealogicznych zaprojektowanym i wykonanym specjalnie dla nich (możemy to zadanie zlecić profesjonalistom lub wykonać je sami). Pod choinką znajdzie się też miejsce dla prezentów praktycznych: ciśnieniomierza, masażera lub telefonu.

Przyjaźni nie przeliczaj na pieniądze

Wykosztowaliśmy się na prezenty dla rodziny? Zaoszczędźmy kupując te dla przyjaciół. Zorganizujmy losowanie (tak jak w szkole!) i ustalmy kwotę – co można kupić za 20 zł? Wszystko zależy od naszej kreatywności! Wyśmienita zabawa gwarantowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *