Holandia to niewielki kraj, w którym jednak stosunkowo łatwo znaleźć pracę, zwłaszcza jeśli posiadamy dodatkowe uprawnienia i znamy język

Oferty pracy w Holandii? Tam jest pięknie!

Są takie chwile w życiu każdego człowieka, gdy stawia sobie pytania: „dokąd zmierza moja kariera” i „co ja w ogóle chcę w życiu robić”? O świetnych fachowców coraz trudniej, a ciekawych i dobrze płatnych ofert pracy dla nich nie brakuje. Wciąż jednak więcej tych ofert  pochodzi z zagranicy naszego kraju (być może kiedyś się to zmieni!), a skoro tak – może warto pomyśleć o choćby czasowej przeprowadzce? Dzisiaj bierzemy na tapetę Holandię i oferty pracy w Holandii właśnie. 

Kto może znaleźć zatrudnienie w Holandii?

W Holandii szczególnie poszukiwani są specjaliści z uprawnieniami, np. do obsługi wózków widłowychHolandia to niewielki kraj, w którym jednak bez większych problemów można znaleźć pracę. Ogromnym atutem jest oczywiście znajomość języka angielskiego (językiem urzędowym jest niderlandzki) oraz posiadanie dodatkowych konkretnych uprawnień. Poszukiwani są różnego rodzaju fachowcy, np. operatorzy wózków widłowych, spawacze, ślusarze, elektrycy, mechanicy samochodowi, stolarze, murarze, budowlańcy… Jeżeli znamy język angielski, ale nie posiadamy uprawnień – możemy liczyć na zatrudnienie na najprostszych stanowiskach: pracownika produkcji lub magazynu, pracownika sprzątającego, czy pracownika szklarni (praca dość ciężka ze względu na nietypowe jej warunki, wysokie temperatury i wilgotność powietrza, ale równocześnie jest to najczęściej praca dobrze płatna). Jeśli z kolei mamy uprawnienia, ale nie znamy języka angielskiego – możemy próbować znaleźć zatrudnienie w swoim fachu poprzez specjalne agencje pośrednictwa pracy.

Gdzie szukać pracy w Holandii?

Zatrudnienie przez agencję to spore ułatwienie - pracownicy agencji pomagają w załatwianiu wszelkich formalnościOferty pracy w Holandii znajdziemy na stronach z ogłoszeniami o pracę, również na portalach specjalizujących się w pozyskiwaniu pracowników z konkretnych branż i do konkretnych krajów. Jeżeli zdecydujemy się na zatrudnienie przez agencję pośrednictwa pracy – dobrze ją sprawdźmy i szczegółowo przestudiujmy umowę z nią. Większość tego typu agencji zapewnia wyjeżdżającym do pracy zagranicę osobom kompleksową pomoc, m.in. w znalezieniu mieszkania, czy wyrobieniu niezbędnych dokumentów. Pozostając pod opieką agencji pracownik będzie mógł również liczyć na wsparcie w zrozumieniu i poznaniu kraju, do którego przyjechałeś.

Dlaczego coraz więcej Polaków wybiera właśnie Holandię? Oprócz sprzyjającego pracownikom prawa i wysokich zarobków (jednych z wyższych w Europie) – ten kraj leży dość blisko Polski, a mieszkający w nim ludzie są pozytywnie nastawieni do życia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *