Mycie głowy niemowlaka to wyzwanie dla świeżo upieczonego rodzica

Szampon w kolorze blond

Wkrótce minie 7 lat, odkąd moje starsza córka została gwiazdą porodówki. Urodziła się dosyć duża i po prostu prześliczna (tak wiem, wszystkie noworodki są śliczna, ale moja było… no po prostu przeeeśliczna! Wiecie o co chodzi!). Miała coś, co absolutnie wyróżniało ją wśród noworodków – blond czuprynę! Wiele dzieci rodzi się z włoskami, noworodkowe fryzury są mniej lub bardziej bujne, ale w przeważającej większości łączy je ciemny lub niemal biały kolor tychże. Moja córka miała kilkucentymetrowe włosy w kolorze pięknego, rasowego blondu.

Noworodek celebry ta

Piękny przegląd noworodków, cudowny widok!Nie sposób było ją pomylić z innymi dziećmi, a pielęgniarki wręcz się kłóciły o to, kto będzie ją oglądał, przebierał i mył… Chyba nie było osoby na oddziale, która nie przyszłaby jej oglądnąć i pogłaskać. Wspomnienie tego głaskania z perspektywy czasu sprawia, że uśmiecham się od ucha do ucha, ale wtedy przechodziły mnie raczej ciary: noworodek głaskany przez tyle obcych rąk, brrr…

Szampon dla niemowlęcych gwiazd

Szampon stworzony do pielęgnacji jasnych włosów niemowlątWychodząc ze szpitala dostałam całą masę wytycznych i informacji jak z maleństwem postępować, jak karmić, jakie podawać witaminy, kiedy zgłosić się do pediatry itd… Wszystkie mamy dostawały również paczkę wypełnioną po brzegi próbkami i gadżetami reklamowymi od producentów artykułów dla dzieci i matek karmiących (kobiety uwielbiają próbki!). Dzięki zawartości tego zgrabnego, różowego (a jakżeby inaczej!) pudła zdecydowanie poszerzyły się moje kosmetyczne horyzontu – o istnieniu wielu produktów po prostu nie miałam pojęcia. Najbardziej ucieszył mnie jednak szampon dla dzieci. Dlaczego? Ano dlatego, że był to rumiankowy szampon dla niemowląt przeznaczony do pielęgnacji jasnych i blond włosków. Produkt niemalże spersonalizowany, idealny dla mojej córki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *