Sprawdzone nawilżające krople do oczu

Oczy pięknie nawilżone

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy – coś w tym z pewnością jest, bo właśnie z oczu można wyczytać najwięcej emocji. Inaczej na świat patrzą zakochani, a inaczej osoba, która właśnie zakończyła długoletni związek. Gdy ludzie są szczęśliwi ich oczy się śmieją, a gdy człowiek przeżywa ciężkie chwile – w oczach widać cień smutku. Oczy to również po prostu narząd obsługujący jeden z naszych zmysłów, niezwykle ważny wzrok. Móc widzieć to móc bez problemu przemieszczać się, czytać, chłonąć piękno przyrody i sycić się widokiem ukochanych bliskich. Coś się dzieje z oczami? Reaguj!

Dlaczego oczy pieką?

Najczęstszą przyczyna suchych, piekących i zaczerwienionych oczu jest zespół suchego oka. Jeżeli patrzenie sprawia ból, mamy ciężkie powieki i wrażenie, że utkwiło pod nimi ciało obce – prawdopodobnie naraziliśmy oczy na wysuszenie. Oczy wysuszaja się z powodu: długotrwałego przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych, intensywnych zjawisk pogodowych (silnego wiatru i mocnego słońca), a także parujących toksyn różnego rodzaju. Oko suche to oko, z którego zbyt szybko odparowały łzy – to ich zadaniem jest bowiem nawilżanie, oczyszczanie oraz ochrona gałki ocznej.

Nawilżanie oczu

Nawilżające krople do oczu dostępne w aptekach bez recepty przynoszą ulgę podrażnionym oczom. Optymalny poziom nawilżenia zapewnią nam krople zawierające kwas hialuronowy (w postaci soli sodowej – jest lepki i dobrze przylega do powierzchni gałki ocznej) oraz prowitaminę B5 (doskonale wiąże wodę i utrzymuje oko nawilżone). Krople można stosować nawet kilka razy dziennie – wedle aktualnych potrzeb.

Profilaktyka

Zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć – postarajmy się przestrzegać kilku zasad, dzięki którym nasze oczy będą w dobrej kondycji:

  1. Nie przemęczajmy oczu (zbyt długie patrzenie się w ekran telewizora lub komputera szkodzi oczom – lepiej patrzyć na kojącą zieleń).
  2. Dbajmy o higienę oczu (brudne ręce trzymajmy z dala od oczu, a najlepiej – po prostu je umyjmy).
  3. Unikajmy kontaktu ze szkodliwymi oparami (np. bakteriobójczych środków dezynfekujących) i dymem papierosowym.
  4. Chrońmy oczy przed uszkodzeniami mechanicznymi (okulary ochronne są modne!)
  5. Nawilżajmy oczy odpowiednimi kroplami.
  6. Kontrolujmy regularnie stan naszych oczu u okulisty.

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *