O skórę niemowlaka musimy dbać szczególnie troskliwie

Sucha skóra? Nie lubię!

 

Przyjmijmy, że to co suche nie jest dobre – od suszy, przez suchy chleb i czerstwy dowcip (zwany również sucharem). Sucha skóra to także nic przyjemnego – uczucie ściągnięcia i napięcia, szorstkość i niezdrowy wygląd oraz potencjalne zagrożenie dla naszego organizmu. Skóra to bowiem nasza najbardziej zewnętrzna bariera ochronna, powinna więc być ciągła i w miarę nieprzepuszczalna – każda rana i obtarcie są jak zaproszenie dla szkodliwych czynników zewnętrznych, bakterii i drobnoustrojów wszelakich. Im skóra bardziej wrażliwa, tym bardziej dbajmy o jej odpowiednie nawilżenie i zabezpieczajmy ją przed wysuszeniem.
Nie bądź taki suchy, niemowlaku
Nawilżanie suchej skóry to podstawa sukcesu

Skóra małych dzieci jest cieńsza i zdecydowanie bardziej wrażliwa niż skóra osób dorosłych. Dopiero w okolicy trzecich urodzin staje się mniej przepuszczalna i mocniejsza. Ważne jest zatem dbanie o kondycję skóry już u niemowląt – niech nas nie zwiedzie jej idealna i godna pozazdroszczenia gładkość oraz apetyczny koloryt. Sucha skóra u niemowląt wymaga dodatkowej porcji troski i odpowiednich kosmetyków. Sięgnijmy po sprawdzone produkty do kąpieli (emolienty, które zmiękczają wodę i pokrywają skórę tłustą warstwą ochronną) oraz balsamy i kremy do nawilżania w ciągu dnia. Dzięki tym środkom zadbamy o jakość płaszcza lipidowego niedojrzałej skóry małego dziecka. To inwestycja w jego zdrowie, bezpieczeństwo i samopoczucie.

Dojrzale nawilżona skóra
Dbajmy o nawilżoną skórę bez względu na wiek, również swój

Jeżeli już wyrośliśmy z okresu niemowlęcego (kiedy to o naszą skórę dbała mama), porzuciliśmy wiek dziecięcy (w którym podjęliśmy próby samodzielnego nawilżania – smarując się nawilżającym balsamem od stóp do głów), zbuntowaliśmy się w sposób typowo nastoletni (nie smarowaliśmy się, bo niby dlaczego?! Nie nosiliśmy też czapki, by na złość mamie odmrozić sobie uszy) i weszliśmy w dorosłość – dbajmy o naszą skórę odpowiedzialnie, ze zdwojoną siłą. Nawilżając ją dzisiaj inwestujemy w jej kondycję na jutro i kolejne lata, kiedy to zmarszczki za wszelką cenę będą chciały nam przypomnieć, że mamy już kilkadziesiąt lat. Im zdrowsza i lepiej nawilżona skóra – tym dłużej będziemy się cieszyć jej blaskiem. Mimo zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *