Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie

Reportaż z wesela

Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że już niedługo mój szanowny kuzyn wpadnie do nas z wizytą i… zaproszeniem na ślub. Marcin jest z Poznania, jego urocza narzeczona również – będzie nam zatem dane zobaczyć wkrótce na żywo poznańskie koziołki trykające się rogami o pełnych godzinach. Ślub i wesele to w naszej rodzinie zawsze wielkie wydarzenie, w sporym gronie bliskich sobie osób, uświetnione doskonałą muzyką i rewelacyjnym jedzeniem. I tylko z fotografami bywa różnie…

Ślub i wesele muszą być należycie sfotografowane…

Nie tak jak było u Joli i Mariusza.
Kamerzysta stwierdził, że to on jest najważniejszy, bo przecież „film kręci”. Kręcił się więc z zacięciem i spychał w niebyt fotografa, którego cechował brak jakiejkolwiek siły przebicia i woli walki o dobre ujęcie. Efekt jest taki, że film z wesela jest tak długi i nudny, że oglądnąć są go w stanie jedynie najwytrwalsi, a na większości zdjęć jest… kamerzysta lub fragment kamerzysty.

Nie tak jak było u Maćka i Ewy
Kamerzysty nie chcieli (doświadczeni po ślubie Joli i Mariusza) – wzięli tylko fotografa. Niestety fotograf tylko udawał fotografa. Tak naprawdę był po prostu facetem posiadającym aparat. Zdjęć jest mnóstwo, ale naprawdę ciężko wybrać jakieś szczególnie udane, nadające się do oprawienia w ramkę i powieszenia nad kominkiem.

Nie tak jak było u Elizy i Łukasza
W łaski wrócił kamerzysta (dla bezpieczeństwa – inny) i świetna, polecana przez znajomych fotografka. Kamerzysta nakręcił zgrabny film i dodatkowo zmontował ciekawy ślubny teledysk. Fotografka zrobiła genialne zdjęcia podczas ceremonii ślubnej, a potem… odeszły jej wody i zamiast fotografować przyjęcie weselne – urodziła pięknego synka. Zdarzenie losowe – bywa. Niestety działała zawsze sama, nie miała współpracowników i nie była w stanie załatwić nikogo, kto w zastępstwie przybyłby obfotografować uroczystość.

Zbliżający się wielkimi krokami ślub i wesele odbędą się w stolicy Wielkopolski. Świetnie się składa, bo właśnie tam (choć nie tylko tam) działa „Flash-group”. To profesjonalna agencja fotograficzna zajmująca się między innym fotografią reportażową. Fotografia reportażowa to tworzeniem relacji z różnego rodzaju eventów, również tych rodzinnych. A czymże innym jest ślub jeśli nie wyjątkowym eventem godnym najlepszego fotografa – reportażysty? Zlecając ślubne zdjęcia grupie profesjonalistów można odhaczyć na liście przedślubnych przygotowań i zmartwień to jedno o jakość zdjęć i wspomnień. Jedne i drugie będą piękne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *