obiady czwartkowe

Obiady Czwartkowe – promocja zdrowego stylu życia

Promowanie zdrowego stylu życia stało się celem wielu firm. Zapraszają one do współpracy osoby znane z tego, iż żyją zdrowo, aktywnie oraz stawiają na lekkie, pożywne gotowanie. Znana na polskim rynku marka Philipiak, będąca producentem i dystrybutorem garnków, naczyń, sztućców i zestawów porcelany, również jakiś czas temu zaangażowała się w promocję zdrowego stylu życia. Efektem tych działań stały się cykliczne spotkania w ekskluzywnych restauracjach, czyli Obiady Czwartkowe. Jak przebiegają te spotkania oraz jaki jest ich cel? Kto bierze w nich udział?

Obiady Czwartkowe, czyli porozmawiajmy o zdrowiu

Żyć zdrowo to pojęcie bardzo ogólne, na które składa się wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście zdrowa dieta, bazująca na lekkostrawnych i niskotłuszczowych potrawach. Wiele badań dowiodło ponad wszelką wątpliwość, że sposób naszego odżywiania ma ogromny wpływ na nasz stan zdrowia. Złe nawyki żywieniowe mogą stopniowo i niepostrzeżenie niszczyć naszą wątrobę, trzustkę czy inne ważne narządy, których późniejsze całkowite wyleczenie może już być niemożliwe. Dlatego też lekarze i dietetycy biją na alarm, by zmodyfikować swój codzienny jadłospis, stawiając na jedzenie lekkie, odżywcze oraz przyrządzane w odpowiedni sposób. Ale jak przejść z teorii do praktyki? W tym właśnie mają pomóc cykliczne spotkania w ramach Obiadów Czwartkowych organizowanych przez markę Philipiak Milano.

obiady czwartkowe

Obiady Czwartkowe organizowane są regularnie już od wielu lat i cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. W trakcie tych spotkań można oczywiście spróbować wielu pysznych potraw, przygotowywanych w garnkach i naczyniach marki Philipiak. Te pokazy udowadniają, iż zdrowe gotowanie wcale nie musi być skomplikowane czy czasochłonne. Jednocześnie prezentują w praktyce zalety garnków Philipiak oraz ich różnorodne zastosowanie w kuchni. Ale to nie wszystko. W trakcie Obiadów Czwartkowych można również dowiedzieć się wiele o zdrowym stylu życia, zwłaszcza o zdrowym gotowaniu. Taka wiedza oraz uświadomienie sobie, jak ważny jest sposób naszego odżywiania, może nam bardzo pomóc wprowadzić niezbędne zmiany i zniwelować złe nawyki żywieniowe. Więcej o przebiegu Obiadów Czwartkowych przeczytanie również TUTAJ.

Goście Obiadów Czwartkowych to wyjątkowe osoby

Obiady Czwartkowe to wyjątkowe spotkania przede wszystkim dlatego, iż pojawiają się na nich wyjątkowi Goście. Stałym elementem tych spotkań są pokazy kulinarne znanego i cenionego kucharza, Karola Okrasy. To Gość wyjątkowy także dlatego, iż należy do grona Ambasadorów Zdrowej Kuchni Philipiak. To program skupiający w swoim gronie osoby szczególnie zaangażowane w promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania. Podczas Obiadów Czwartkowych z Karolem Okrasą można nie tylko zobaczyć, jak przyrządza on różne dania, i ich spróbować, ale też dowiedzieć się cennych informacji o zdrowym żywieniu. Jako doświadczony kucharz, Karol Okrasa dysponuje sporą wiedzą na ten temat i chętnie się nią dzieli. Gośćmi Obiadów Czwartkowych są znane postacie telewizyjne, dziennikarze, jak również osoby ze świata sztuki, kultury czy sportu. Mimo odmiennych zawodów i zainteresowań, łączy je jedno – miłość do zdrowego gotowania oraz aktywna promocja zdrowego stylu życia.

obiady czwartkowe

W trakcie spotkań na Obiadach Czwartkowych dyskutują oni o różnych aspektach zdrowego trybu życia, na przykład o dbałości o formę, zdrowym śnie, sposobach na radzenie sobie ze stresem, usuwaniu niewłaściwych nawyków i zastępowaniu ich tymi dobrymi czy jakości i ilości pożywienia. W dyskusjach tych biorą udział także lekarze i dietetycy, a więc osoby będące autorytetami w tej dziedzinie. Ważnym aspektem spotkań jest także promowanie zdrowych metod gotowania, czyli przyrządzania dań na parze, smażenia bez użycia tłuszczu czy też gotowania w minimalnej ilości wody oraz bez użycia soli. Na oczach Gości przyrządzane są różne wyśmienite dania w sposób zdrowy, które następnie są spożywane przez uczestników. Dzięki temu Obiady Czwartkowe są naprawdę pouczające, a przy tym smaczne i rozwijające.

Kto gości na Obiadach Czwartkowych?

Poznajmy więc niektórych uczestników Obiadów Czwartkowych:

KAROL OKRASA

Wspomniany już mistrz kulinarny i stały gość Obiadów Czwartkowych. To jeden z najlepszych, polskich kucharzy promujących zdrowy styl życia. Posiada własną restaurację „Platter by Karol Okrasa” w warszawskim hotelu Intercontinental. Jest autorem książek kucharskich oraz prowadzącym kulinarnych programów telewizyjnych.

AGNIESZKA CEGIELSKA

Znana prezenterka telewizyjna, tzw. „pogodynka”. Współpracuje z telewizją TVN oraz Radiem Kolor. Jej największą pasją jest podróżowanie i oczywiście gotowanie. Szczególnie lubi kuchnię wschodnią. Aktywnie promuje też zdrowy styl życia.

JULIA PIETRUCHA

Aktorka teatralna i telewizyjna z wieloma rozwijającymi pasjami. Pisze, śpiewa, podróżuje i oczywiście kocha zdrowy styl życia. To bardzo barwna osobowość wzbogacająca Obiady Czwartkowe marki Philipiak Milano.

KAROLINA MALINOWSKA

Ceniona modelka z wieloletnim doświadczeniem. Współpracowała z największymi, światowymi kreatorami mody, między innymi Karlem Lagerfeldem, Chanel, Dolce&Gabbana czy Dior. Ale to nie jedyna rola życiowa Karoliny. Jest ona także szczęśliwą i kochającą mamą, starającą się dbać o zdrowie swoich dzieci. Na Obiadach Czwartkowych opowiada zarówno o diecie modelki, jak i racjonalnym żywieniu dzieci.

MONIKA MROZOWSKA

Aktorka i jednocześnie najbardziej znana wegetarianka w Polsce. Prowadzi bloga kulinarnego, jest też autorką książek kucharskich – oczywiście wegetariańskich. To aktywna uczestniczka wielu spotkań i warsztatów kulinarnych, nic zatem dziwnego, że pojawiła się także na spotkaniach organizowanych przez markę Philipiak Milano.

MAGDALENA WÓJCIK

Prowadzi program kulinarny „Jem i chudnę” w Polsat Cafe, gdzie szeroko podejmuje się tematykę nie tylko odchudzania, ale też wszelakich diet, roli prawidłowego metabolizmu oraz ryzyka wystąpienia efektu jo-jo.

MAŁGORZATA PIECZYŃSKA

Znana i doświadczona polska aktorka. Występowała między innymi w „Ekstradycji”, „Quo Vadis”, „Wierna rzeka”, a także w serialach „Szpilki na Giewoncie”, „Prawo Agaty” i „Na Wspólnej”. Posiada szeroką wiedzę z zakresu zaawansowanej nauki żywieniowej w szwedzkich szkołach, którą chętnie się dzieli podczas Obiadów Czwartkowych.

SYLWIA LESZCZYŃSKA

Właścicielka Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „SANVITA”, z zawodu dietetyk kliniczny. Jest ekspertem w temacie diet, odżywiania, wartości odżywczych itd.

VIOLETTA KOŁAKOWSKA

Aktorka, modelka oraz stylistka, z zamiłowania zajmująca się modą. Jest też mamą dwójki dzieci. Na Obiadach Czwartkowych chętnie podpowiada, jak w dużym mieście znaleźć zdrową, wartościową żywność dla najmłodszych. Jej rady są bardzo cenne dla młodych mam, i nie tylko.

MAŁGORZATA FOREMNIAK

Popularna polska aktorka, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF. Wystąpiła także w programie „Taniec z Gwiazdami”, a od kilku lat jest prezenterką w show „Mam Talent!”, emitowanym przez stację TVN.

Więcej aktualnych informacji na temat Gości Obiadów Czwartkowych można znaleźć również TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *