tabletki na wątrobę

Tabletki na wątrobę – kiedy warto je zażywać?

Wątroba to wyjątkowy organ w naszym ciele, pełniący bardzo odpowiedzialną rolę. Filtrując toksyny z organizmu, chroni nas przed ich szkodliwym wpływem. Jednocześnie każdego dnia narażona jest na różne dolegliwości związane ze swoją rolą. Nieprawidłowe odżywianie, nadużywanie alkoholu i innych używek to najwięksi wrogowie wątroby. Co można zrobić, by ją wesprzeć? Jakie tabletki na wątrobę okażą się skuteczne?

Tabletki na wątrobę – jak działają?

Oczywiście żadne tabletki na wątrobę nie pomogą przy poważnych schorzeniach, jeżeli nie zdecydujemy się na zmianę nawyków żywieniowych. Ale będą dużą pomocą w jej regeneracji. A wątroba ma niesamowite możliwości w tej materii. Tabletki na wątrobę mogą też wspomóc metabolizm tłuszczów – jedno z zadań wątroby. Dzięki temu wątroba pracuje wydajniej, a my czujemy się lepiej.tabletki na wątrobę Poznajmy więc dwa preparaty stworzone z myślą o regeneracji wątroby – Hepatil oraz Hepatil Complex.

Suplement diety Hepatil i Hepatil Complex

Hepatil to suplement diety polecany w problemach z wątrobą. Wspomaga pracę wątroby, a także przyspiesza metabolizm tłuszczów. W jego składzie znajdziemy między innymi cholinę oraz L-asparginian L-ornityny. Zaleca się stosować go u dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia 1-2 tabletki trzy razy na dzień, popijając niewielką ilością wody. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także osoby uczulone na jakikolwiek składnik suplementu.tabletki na wątrobę

Hepatil Complex to tabletki na wątrobę będące wzmocnioną wersją suplementu diety Hepatil. W jego składzie znajdziemy cholinę, ekstrakt z ziela karczocha, wysokiej jakości lecytynę rzepakową, tiaminę oraz witaminy z grupy B i E. Cholina przyczynia się do właściwego funkcjonowania wątroby i sprawniejszego metabolizmu tłuszczów. Ziele karczocha wspiera detoksykację organizmu oraz wspomaga wydzielanie żółci niezbędnej w procesie trawienia. Z kolei witaminy B6, B2 oraz tiamina przyczyniają się do utrzymywania prawidłowego metabolizmy energetycznego. Witamina E chroni przed działaniem wolnych rodników.

Więcej informacji o tych suplementach diety można znaleźć TU i TU.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *