flegamina

Flegamina – syrop na kaszel dla dużych i małych

Kaszel suchy czy mokry to jedne z pierwszych objawów przeziębienia. Choć trwa upalne lato, wcale nie oznacza to, że temat chorób jest nam odległy. Szukając ochłody, bardzo łatwo jest przeziębić lub przewiać organizm. Jaki środek może nam przynieść szybką ulgę w kaszlu? Jednym z nich jest Flegamina.

Flegamina – czym jest i jak działa?

Flegamina to lek mukolityczny, który rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych, ułatwiając tym samym jej odkrztuszenie i usunięcie. Substancją czynną w tym preparacie jest bromheksyna. Substancja ta zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i zmniejsza jego lepkość, przez co powoduje upłynnienie wydzieliny. Jednocześnie nie zaburza naturalnego odruchu kaszlu, dzięki czemu łatwiej usunąć tę wydzielinę i oczyścić drogi oddechowe. Flegamina dostępna jest zarówno w formie syropu, jak i tabletek. Można ją podawać dzieciom.

flegamina

Zalecane dawki wyglądają następująco:

1. Dorośli i dzieci po 12. roku życia – 1 tabletka (8 mg) 3 razy na dobę,
2. Dzieci 6. – 12. roku życia – 0,5 tabletki (4 mg) 3 razy na dobę,
3. Dzieci 3. – 6. roku życia – 0,5 tabletki (4 mg) 2 razy na dobę.

Dla najmłodszych dzieci mających trudności z przełknięciem tabletki powstał syrop Flegamina Junior o smaku owocowym. Lek można stosować od 7 dni 10 dni. Jeżelu po tym czasie objawy nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Preparatu nie zaleca się stosować w I trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

flegamina
Jeśli chodzi o Flegaminę w syropie, dostępna jest w kilku smakach: miętowym, truskawkowym oraz malinowym. Pyszny, słodki smak owoców z pewnością ułatwia podawanie leku dzieciom. Więcej informacji na temat Flegaminy i jej działania można przeczytać TUTAJ.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *