kosmetyki na zimę

Kosmetyki na zimę, które musisz mieć w swojej kosmetyczce

Przyszły pierwsze przymrozki, spadł pierwszy śnieg – to oznacza, że zima jest tuż tuż! Choć to piękna i urokliwa pora roku, dla osób z wrażliwą skórą może być wyjątkowo ciężka. Na szczęście istnieją specjalne kosmetyki na zimę, które skutecznie chronią i nawilżają delikatną skórę. Które z nich warto kupić już teraz?

Kosmetyki na zimę – jak dobrać krem nawilżający?

Siarczysty mróz i zimny wiatr to czynniki mogące bardzo wysuszać naszą skórę. W efekcie cera będzie sucha, napięta, mogą pojawić się na niej czerwone przebarwienia oraz pękające naczynka. Aby temu zapobiec, należy przed każdym wyjściem posmarować twarz ochronnym kremem nawilżającym. Zimą powinniśmy używać innych kremów niż latem.

kosmetyki na zimę

Jaki krem będzie więc odpowiedni zimową porą? Powinien przede wszystkim posiadać wiele minerałów i witamin, które wzmocnią naszą skórę. Wbrew pozorom, lepiej postawić na krem o lekkiej konsystencji i formule niż na tłuste i ciężkie kremy, które długo się wchłaniają i pozostawiają nieestetyczną, błyszczącą się warstwę na twarzy. Kremy typu serum o wiele lepiej się wchłoną, a dzięki temu przenikną do głębszych warstw skóry, odżywiając ją od środka. Dobrze, by w jego składzie znalazł się także kwas hialuronowy, mocznik, lipidy i ceramidy. A jakie kosmetyki na zimę wybrać, by wykonać trwały makijaż, który będzie jednocześnie ochroną?

Kosmetyki do makijażu idealne na zimę

O ile latem ze względu na wysokie temperatury unikamy grubych warstw makijażu, stawiamy raczej na delikatne ukrycie niedoskonałości i rozświetlenie, o tyle zimą nasz makijaż może być bardziej rozbudowany. Zaleca się więc stosowanie gęstych podkładów o wysokim poziomie krycia, a zamiast błyszczyka czy szminki lepiej używać ochronnego balsamu do ust, który będzie je chronił przed pierzchnięciem i pękaniem. Nie zapominajmy też o skórze na naszych dłoniach – ona również jest zimą narażona na odmrożenia.

kosmetyki na zimę

kosmetyki na zimę

Koniecznie więc miejmy zawsze przy sobie krem do rąk. Pamiętajmy jednak, by nie był to krem na bazie wody, gdyż w niskich temperaturach będzie ona zamarzać na skórze i powodować jej ubytki. Najlepiej wybierać kremy opatrzone opisem „na zimę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *