wegańskie kosmetyki

Czym są wegańskie kosmetyki?

Weganie to osoby, które nie tylko nie jedzą mięsa ani żadnych produktów odzwierzęcych. Weganizm to coś więcej niż dieta – to sposób życia i postrzegania świata. Weganie unikają więc jakichkolwiek produktów, przy powstawaniu których ucierpiało jakieś zwierzę i dotyczy to także kosmetyków. Nic dziwnego, że coraz popularniejsze stają się wegańskie kosmetyki. Co warto o nich wiedzieć?

Wegańskie kosmetyki – jak powstają?

Wegańskie kosmetyki muszą spełnić kilka warunków, by mogły się takowymi nazywać. Jak wspomnieliśmy na wstępie, przede wszystkim nie mogą być testowane na zwierzętach, i to na żadnym etapie ich powstawania. Niestety, wciąż jeszcze istnieją koncerny testujące swoje produkty na zwierzętach, dlatego te, które tego nie robią, na swoich produktach zamieszczają odpowiednią informację. Prócz tego ich wiarygodność potwierdzają odpowiednie certyfikaty.wegańskie kosmetyki Drugim warunkiem jest skład kosmetyku, w którym nie może znaleźć się żaden produkt odzwierzęcy, na przykład wosk pszczeli, mleko, jajka, gliceryna, kolastyna czy kazeina. Wegańskie kosmetyki w swoim składzie mają wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego i mineralnego.

Dlaczego warto korzystać z wegańskich kosmetyków?

Wegańskie kosmetyki to produkty wysokiej jakości, z których mogą korzystać nie tylko osoby niejedzące mięsa. Z uwagi na to, że bazują one wyłącznie na naturalnych roślinnych wyciągach, są w pełni bezpieczne i nie uczulają. Aby takie kosmetyki trafiły do sprzedaży z mianem „wegańskie”, muszą przejść szereg badań, co znacznie podnosi ich jakość. Z powodzeniem mogą z nich korzystać wszyscy (nie tylko weganie), którym zależy na dbaniu o swoją cerę i skórę.wegańskie kosmetyki Poza tym wegańskie kosmetyki są ekologiczne. Choć ich termin przydatności jest znacznie krótszy niż typowych kosmetyków dostępnych w drogeriach, ich skład jest zdecydowanie bardziej przyjazny naszej skórze. Dla osób z cerą skłonną do podrażnień to najlepszy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *