Dzieci uwielbiają odkrywać nowe smaki. Jaką kaszkę zaserwujesz dzisiaj swojemu maluchowi?

Już czas na kaszki!

Moment, w którym możemy zacząć rozszerzać dietę naszego niemowlaka to z jednej strony czas pełen napięcia (czy dziecię będzie jadło!?), a z drugiej strony – czas, w którym (być może) nieco odetchniemy , bo nasz najedzony maluch (być może) zacznie przesypiać większą część nocy. Owoce, warzywa, dania z mięskiem i… kaszki! Różne rodzaje tych mlecznych lub bezmlecznych posiłków to rewelacyjny pomysł na niemowlęce śniadanie lub kolację, świetnie sprawdzające się również w roli drugiego śniadania lub podwieczorku. 

Domowy sposób na kaszki

Przyrządzanie domowych kaszek dla dzieci wymaga czasu i podstawowych kulinarnych umiejętności, ale nie jest trudneJeżeli tylko mamy czas i ochotę – może wypróbować kilku sprawdzonych przepisów na domowe kaszki dla niemowląt. Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście pełna kontrola nad składem dziecięcego posiłku oraz oszczędność pieniędzy (kaszki przygotowane w domu są najczęściej nieco tańsze niż te kupne, gotowe do spożycia). Kaszkę dla dziecka możemy przygotowywać na mleku mamy, mleku modyfikowanym lub wodzie. Najczęściej sięgamy po kaszę manną, ale warto również zaproponować maluchom kaszę jaglaną lub kukurydzianą. Przygotowuje się je zgodnie z instrukcją na opakowaniu dozując tyle płynu, by uzyskać pożądaną gęstość posiłku. Smak kaszek urozmaicamy dowolnymi dodatkami: bananami (sprawiają, że danie będzie słodkie), jabłkami lub sezonowymi owocami takimi jak truskawki i maliny (serwujemy je w mniejszych ilościach sprawdzając, czy dany owoc nie wywoła reakcji alergicznej).

Kaszki sklepowe 

Kaszki Nestle to zdrowa i pełnowartościowa propozycja posiłku dla niemowlaka i małego dzieckaPrzygotowywanie domowych kaszek bywa czasochłonne. Jeżeli nie jesteśmy fanami przysłowiowego „stania przy garach” – możemy bez wyrzutów sumienia sięgnąć po kaszki dla dzieci i niemowląt, których ogromny wybór znajdziemy w większości sklepów – dostępne są w różnych smakach oraz różnych formach: gotowe do spożycia (w słoiczkach, butelkach lub tubkach) oraz sypkie do szybkiego przygotowania (najczęściej bez konieczności gotowania). Nestle kaszki dla dzieci to właśnie szeroki i sprawdzony asortyment, przygotowany z dbałością o jakość produktu oraz z troską o jego skład, jak najlepszy dla zdrowia maluchów. Znajdziemy tutaj zarówno kaszki mleczne, kukurydziane, mleczno – pszenne, jak i ryżowe będące smaczną i pełnowartościową propozycją posiłku dla dzieci z alergiami na laktozę i gluten.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *